Systemy alarmowe - czy warto w nie inwestować

Systemy alarmowe - czy warto w nie inwestować

Dzięki nowoczesnej technologii wiele z nich wyposażone jest w możliwość zdalnego sterowania z komórki lub przez Internet. Pozwala także na sterowanie oświetleniem, bramą garażową, roletami oraz wentylacją.

Czym jest System Sygnalizacji Włamania i Napadu

System Sygnalizacji Włamania i Napadu w skrócie SSWiN to zespół urządzeń, który służy do wykrywania i sygnalizowania próby wejścia lub obecności na terenie mieszkania osoby nieuprawnionej. Systemy alarmowe możemy wybierać spośród czterech klas, w zależności od tego, na jakiej ochronie nam zależy. Każdy system alarmowy wyposażony jest także w sygnalizator informujący o zagrożeniu. Sygnał jest najczęściej alarmem dźwiękowym lub łączącym dźwięk i światło. Sygnalizatory różnią się przede wszystkim natężeniem światła i dźwięku, wielkością, a także sposobem zasilania. Najlepiej sprawdzą się taki, które posiadają własne akumulatory.

System zwykły i bezprzewodowy

Zwykły system alarmowy składa się z kilkudziesięciu elementów, między innymi centrali alarmowej, czujek i detektorów, sygnalizatorów oraz manipulatorów, które muszą być ze sobą odpowiednio połączone. Służą do tego przewody przechodzące przez niemal przez każde z pomieszczeń. Aby przewody nie były widoczne, ukrywa się je najczęściej pod tynkiem. Montaż alarmu zaleca się zacząć w przed rozpoczęciem prac wykończeniowych domu lub mieszkania. Dobrą alternatywą dla okablowania są systemy bezprzewodowe. Komunikują się one między sobą drogą radiową. System radiowy warto zabezpieczyć przed ewentualnymi zakłóceniami.